Sivu 1/1

veneen tekoa pihalla

Lähetetty: 16 Elo 2011 17:02
Kirjoittaja matti
http://www.twinschooners.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei tule mieleen järkevää syytä miksi pitää räntäsateessa tehdä veneitä, paitsi tietysti "perinteet"; kun on ennenkin tehty.
Ei taitais onnistua suomessa?

Matti

Re: veneen tekoa pihalla

Lähetetty: 17 Elo 2011 08:13
Kirjoittaja manteli
Hommahan on selvä kuin pläkki... aitoa ÄIJÄMEININKIÄ :))

t. Jaakko

Re: veneen tekoa pihalla

Lähetetty: 21 Elo 2011 09:58
Kirjoittaja matti
Tässä linkit komeisiin puuveneisiin;
http://www.coveyisland.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://thelsa.ca" onclick="window.open(this.href);return false;
BluenoseII; kiinnittyy huomio rakentamisen vauhtiin , köli tehty 1/11 ja nyt väsätään jo laipioita. Ei voi välttyä vertaamasta Kotkassa korjattavaan Blue marliiniin jota on värkätty jo monta vuotta, no kanukit tekevätkin pressuhallissa eikä ilmastoidussa kuparipäällysteisessä kirkossa, pitänee liikkua reippaasti ettei tule vilu, tosin online kameraa katsoessa näyttää melkosen verkkaiselta, mutta lukumäärällä korvataan?


Matti

Re: veneen tekoa pihalla

Lähetetty: 01 Syys 2011 18:03
Kirjoittaja Elwood
Pääseehän myös Blue marlinin valmistusta seuraamaan netissä http://www.suomenpuuvenekeskus.fi/index ... 49&id2=355" onclick="window.open(this.href);return false;