Huijausyritykset netissä

Löysää puhetta ja laiturijuoruja. Jos tuntuu että aihe ei enää liippaa kovin läheltä puuveneitä, niin siirretään keskustelu tänne.
Avatar
Simon
Viestit: 958
Liittynyt: 22 Maalis 2007 23:27
Paikkakunta: Kaskinen

Re: Huijausyritykset netissä

Viesti Kirjoittaja Simon » 29 Elo 2010 20:06

Mielenkiintoisilta nuo yhteysyritykset kyllä vaikuttavat, mutta mulla on monta miljoonaa jäänyt saamatta, poista nappia painamalla.

Avatar
laitinenp
Viestit: 384
Liittynyt: 10 Tammi 2004 23:58
Paikkakunta: Joensuu

Re: Huijausyritykset netissä

Viesti Kirjoittaja laitinenp » 29 Elo 2010 22:30

En ota kantaa viestin aitouteen. Tämä PayPal on ihan oikeasti toimiva kansainvälinen internet-pankki, jossa maksaminen onnistuu sähköpostiosoitteella. Maksun saaja saa panon tililleen ja usein esim. eBay-kaupassa/huutokaupassa myyjä odottaa kunnes on saanut panon tililleen ja toimittaa tavaran ostajalle. Olen itsekin käyttänyt tätä Paypalia joskus pienien summien maksamiseen ja maksun vastaanottoon. Pankki on ollut muistaakseni ainakin aiemmin eBay Inc:in omaisuutta.
- Petri

stresspill
Viestit: 156
Liittynyt: 19 Touko 2006 20:38
Paikkakunta: Helsinki

Re: Huijausyritykset netissä

Viesti Kirjoittaja stresspill » 30 Elo 2010 15:46

Paypal on 100% luotettava ja toimiva laitos. Pitkään jo hoitanut kaiken ulkomaille tapahtuvan kaupankäynnin Paypalin kautta. Eli sen puolesta ei pitäisi olla ongelmia. Ostaja voi aloittaa riidan myyjän kanssa Paypalin kautta tapahtuneen kaupan jälkeen jos tuote ei jostain syystä miellytä, tällöin myyjän saamat varat jäädytetään kunnes riita on ratkennut. Tilille kertyvät varat saa siirrettyä omalle suomalaiselle pankkitilille aina kun haluaa.

Avatar
ursus2
Viestit: 13
Liittynyt: 15 Helmi 2007 08:27

Re: Huijausyritykset netissä

Viesti Kirjoittaja ursus2 » 30 Elo 2010 20:28

Täältä löytyy autopuolelta kanssa juttua:
http://www.overdrive.fi/forum/viewtopic ... 96b5976e64" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja täältä kanssa:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3466998" onclick="window.open(this.href);return false;
Pikkufiskari Olympialla.

Vastaa Viestiin