kaasunilmaisin + ISO Wikström

Vanhat moottorit ja niihin liittyvä tekniikka, akselistot, ohjausjärjestelmät; puuveneilyn rautapuoli.
g.perkka
Viestit: 81
Liittynyt: 26 Huhti 2006 18:17

kaasunilmaisin + ISO Wikström

Viesti Kirjoittaja g.perkka » 23 Touko 2009 12:22

Pyydän vinkkejä venekäyttöön soveltuvista, luotettavista kaasunilmaisimista mielellään maahantuoja- tai jälleenmyyjätietoineen. Olen myös valmis ostamaan (käytetyn) laitteen, jos jollakulla sellainen sattuu jouten olemaan.

- - - - - -

Kuuma vinkki tosi puuveneilijälle: numerossa 0500711331 on kaupan 80-hevosvoimainen Wikström-laivamoottori, jonka yksi mäntä on jumissa. Iskutilavuus on noin 14 litraa, hintapyyntö noin 25 snt/kg eli 500 euroa. Järkäle on Heinolassa.

bonito
Viestit: 787
Liittynyt: 26 Joulu 2006 09:53
Paikkakunta: Pori

Viesti Kirjoittaja bonito » 23 Touko 2009 15:33

Mulla oli joskus tuo Deltronic, http://tuotteet.finalert.fi/catalog/?_f ... &lang=FIN1 , kulutti kyllä kohtuullisesti virtaa, kun se oli aina päällä. Kun kokeilin sammuksiin puhalletulla sytkärillä, se alkoi h.......i uikuttamaan, ainakin toimi.

Vastaa Viestiin