Sivu 1/1
buck ruiskutuspumppu
Lähetetty: 01 Kesä 2007 20:01
Kirjoittaja ahku
Vene on ollut kuivilla 3.5 vuotta.Yritin käynnistää ja vähä lupaili.selvis että ruiskutuspumpulle asti menee liemi hyvin mutta ei siitä eteenpäin.Voiko olla jotkut tiivisteet kuivana eli jos ne turpois ja alkais pumppu toimiin vai????
Lähetetty: 02 Kesä 2007 20:23
Kirjoittaja baden2
Jotkin koneet vaativat myös korkeapainepuolen ilmauksen ,eli löysää suuttimen juuressa olevaa liitintä ja pyöritä.
Lähetetty: 02 Kesä 2007 22:15
Kirjoittaja bonito
Hae Apteekista kamfertti-tippoja, starttaa ja pieni ruiskaus tippoja imusarjaan, niin eiköhän se siitä ilmaannu. Kamfertti-tipat ei ole niin väkeviä kuin starttipilotit, hyvä ilmauskeino.
Lähetetty: 03 Kesä 2007 00:15
Kirjoittaja hb-77
yksi yleinen ongelma on että syöttöpumppuun elementit jumiutuu pitkän seisonnan takia.
liikkuko kaasu vivut normaalisesti. ?
Lähetetty: 03 Kesä 2007 20:32
Kirjoittaja ahku
Oon yrittäny ilmata suuttimien juurelta mut ei auttanu.Vois yrittää pyörittää pitempää.Vivut liikkuu normaalisti ku vähä herätteli on se viäki vähä nahee.täytyy kokeilla niitä tippojakin.KIITOS!
Lähetetty: 04 Kesä 2007 21:19
Kirjoittaja ahku
Kokeilin tänää käyntiin ja lähti.Mitään en tehny.On nää erikoisia laitteita.