Sivu 1/1
matta/ puolihimmeät kansilakat
Lähetetty: 19 Maalis 2012 20:49
Kirjoittaja ottopokko
Sattuisiko kukaan tietämään VARMAA keinoa millä saisi Owatrol 2:een puolihimmeän / mattapinnan, eli onko tuotteeseen käypäistä matatusainetta.
Katselin venemessuilla vaan yhtä nättiä puupaattia johon oli kansiin "vedetty" mattalakka, sehän olisi käytössä hiukkasen anteeksiantava...ts ei kaikki narmut heti näkyisi.
Tiedoista Kiittäen!
Re: matta/ puolihimmeät kansilakat
Lähetetty: 19 Maalis 2012 22:03
Kirjoittaja Simon
Mattalisäaine lakkaan/Ovatroliin on minulle ainakin tuntematon käsite, mutta olisiko mahdollisesti ko. veneen kansilakkauksessa käytetty liukastusesto pulveria mikä kyllä näyttää mattamaiselta ja myös antaa "anteeksi" pienet virheet.
Ja mikä parasta tuo kansi ei ole liukas.
Re: matta/ puolihimmeät kansilakat
Lähetetty: 20 Maalis 2012 11:34
Kirjoittaja Arnie
Se mattapintainen lakkaus messuilla näytti kiinnostavan ihmisiä... oli kuulemma UNICA puolihimmeä. Minusta se näytti tosi hyvältä.
Re: matta/ puolihimmeät kansilakat
Lähetetty: 20 Maalis 2012 17:45
Kirjoittaja ottopokko
Ainakin sillä Le tonkinois kiinanpuu /pellavalakalla on erikseen lisättävä matatusaine jos haluaa puolkiiltävä/matta pinnan, mietiskelin josko samainen matta- aine kävisi owatroliin, mutta ei uskalla lähteä kokeilemaan ilman varmaa tietoa..
